infoportály.cz

Internetové noviny Moravskoslezského kraje

REGIONÁLNÍ ZPRÁVY POLAR

Dnes |

​KARVINSKÉ VARHANY 2014

Městský dům kultury Karviná srdečně zve milovníky vážné hudby do Kostela Povýšení sv. Kříže na 10. ročník festivalu Karvinské varhany. Festival se uskuteční pod záštitou primátora města Karviné Tomáše Hanzla.

Být dobrým hospodským je poslání

Jeho Radegastovna Za vodou ve Frenštátě pod Radhoštěm je vyhledávaným místem, kde se chodí na poctivá domácí jídla a správně hořké pivo. Jako mladý přitom v hospodě nechtěl ani pracovat, natož ji vlastnit. Lumír Loudin Formánek totiž pochází z hostinského prostředí. Pracovali v něm jeho rodiče i prarodiče. I přesto, a nebo možná právě proto, ho to z počátku k hostinské práci příliš netáhlo.

​Gastrofestiválek Beskydhostu Čeladná, Malenovice, Ostravice

27. – 30. 8. srdečně zveme milovníky regionální gastronomie a lidové hudby na velmi netradiční gastrofestiválek členů Beskydhostu, www.beskydhost.cz - ( sdružení fyzických a právnických osob podnikajících v hostinské živnosti a příbuzných oborech v oblasti cestovního ruchu. Místem působnosti jsou obce Čeladná, Malenovice a Ostravice )

​Dobré pivo je to, po kterém přijde chuť na další

„Já jsem se asi pro ten pivovar narodil.“ Tak popisuje svůj vztah k Radegastu Ivo Kaňák. Ředitel, který po skoro třiceti letech práce v nošovickém pivovaru, napsal novou kapitolu jeho historie. Letos společně se svým týmem sládků uvařil nový ležák Radegast Ryze Hořká 12, který nahradil dosavadní Radegast Premium.
Více článků