infoportály.cz

Internetové noviny Moravskoslezského kraje

REGIONÁLNÍ ZPRÁVY POLAR

Dnes |

​Bezruči budou v nové sezóně ztrácet i nalézat

Sezóna Ztráty a nálezy nabídne celkem pět premiér. Předplatné obsahuje světovou premiéru, literární bestseller i velké dramatické klasiky. Název nadcházející sezóny se netýká pouze témat premiérových titulů, ale také velké proměny, která proběhne v hereckém souboru.

​Hity světové i české filmové hudby tentokrát rozezní Gong

První koncert nové sezóny Janáčkovy filharmonie Ostrava se odehraje 11. září od 19 hodin v Gongu. K jeho názvu Hudba biografu jistě není nutno nic dodávat. Snad jen to, že zazní opravdu skvělá muzika z filmů Titanic, Fantomas, Mission, Piráti z Karibiku a dalších pecek a že programem bude posluchače provázet Ondřej Brousek. Orchestr bude řídit Jan Kučera, dirigent, hudebník a skladatel, kterému jsme položili pár otázek.

​Obchodní sládek musí o pivu vědět všechno

Pivovar pivo vaří, hospodský ho dělá. „Tak pod to se kdykoliv podepíšu,“ říká obchodní sládek pivovaru Radegast Zdeněk Baszczyňski. Člověk, kterého pivo provází celý život. Své bohaté zkušenosti z pivovarství předává v posledních šesti letech těm, kteří mohou kvalitu čepovaného piva výrazně ovlivnit, hospodským.

NDM: ​Chcete mít na tváři bagr? PŘIJĎTE K NÁM!

V Ostravě 1. 9. 2014 PŘIJĎTE K NÁM! je tradiční název akce, kterou pořádá Národní divadlo moravskoslezské pro celou rodinu, všechny divadelní přátele a pro ty, kdo chtějí vědět víc či jen zažít divadlo trochu jinak! Svou 96. sezónu zahájí Národní divadlo moravskoslezské 7. září 2014 otevřením Divadla Antonína Dvořáka.
Více článků