infoportály.cz

Internetové noviny Moravskoslezského kraje

REGIONÁLNÍ ZPRÁVY POLAR

Do tří let bude hazardu v podobě automatů v Havířově konec

07.12.2011 | Karvinsko | Havířov | Bára Kelnerová

Na maximální možném omezení hazardu se jednomyslně shodli havířovští zastupitelé na svém pondělím zasedání, když přijali novou vyhlášku, která upravuje místa provozování výherních hracích přístrojů a videoloterijních terminálů.

Po roce 2015 budou ve městě jen herny se statutem kasino. Ty jsou v Havířově dvě. Proti přijetí nové vyhlášky vystoupil v rozpravě pouze Zdeněk Barták, který zastupoval provozovatelé výherních a zábavních přístrojů.

Zdeněk Barták, prezident asociace UNASO: „Já to považuji za katastrofu schválit vyhlášku tímto způsobem a v takovém režimu, protože nebyl zahájen sebemenší dialog s námi jako provozovateli. Dnešním dnem jsou zmařeny investice u jednotlivých provozovatelů v řádu set tisíců až milionů korun."

Zástupce provozovatelů tvrdí, že podnikatelé by byli schopni také dodržovat režim kasin, která ve městě zůstanou.

Zdeněk Osmanczyk, primátor města Havířova (ČSSD): „K vystoupení občana můžu říct jenom tolik, že smyslem vyhlášky nebylo hledat řešení v tom, že oni si zabudují nějaká technická zařízení podobná kasinu. Podstatou bylo, vyjít vstříc občanům a najít politickou odvahu a vůli. Výsledek hlasování potvrdil, že vůle je jednoznačná."

220 stávajících výherních hracích přístrojů musí skončit nejpozději k 31. 12. 2012. Videoloterijní terminály, které povoluje Ministerstvo financí ČR, a kterých je na území města 274, mohou být v provozu do 31. 12. 2014. Kvůli omezení hazardu přijde městská kasa o několik milionů korun. Vedení radnice ale tyto příjmy ráda oželí.

Stavte se na skleničku kvalitního burčáku do Akordu

Také v letošním roce připravuje Dům kultury Akord tradiční Vinobraní.

Oblíbený hrad Štramberk je pro turisty ještě lákavější

Štramberk, 16.9.2014: Správci zříceniny hradu Štramberk na Novojičínsku vytvořili celou řadu novinek, které návštěvníkům prohlídku oblíbené památky ještě více zpříjemní a zatraktivní.

Slezské divadlo Opava zve na operu Cosi fan tutte

Cosi fan tutte – Takové jsou všechny. Wolfgang Amadeus Mozart

Strašidelná večerní prohlídka zámeckého muzea s bílou paní

Město Kravaře zve všechny děti a jejich rodiče na speciální STRAŠIDELNOU VEČERNÍ PROHLÍDKU ZÁMECKÉHO MUZEA S BÍLOU PANÍ.
Více článků