infoportály.cz

Internetové noviny Moravskoslezského kraje

REGIONÁLNÍ ZPRÁVY POLAR

Metody v léčení křečových žil

16.11.2009 | Karvinsko | Havířov | Bára Kelnerová

Přečtěte si, jaké možnosti nabízí havířovská nemocnice v léčbě křečových žil. Od prosince navíc chystá bezbolestnou novinku.

Křečové žíly trápí značnou část populace. Především pro ženy jsou nevzhledné modré uzlíky problémem i když zdaleka nejde jen o estetiku. Neléčení křečových žil může vést až k vytvoření bércových vředů. Na druhou stranu, není zapotřebí u každé malé žilky provádět zákrok.

Břetislav Fabián, lékař: „Křečové žíly jsou žíly, které se roztáhnou tím, že vzniká vyšší tlak v žilním systému a díky tomu žilní stěna povolí a vytvoří se takzvané křečové žíly."

Příčin vzniku křečových žil je mnoho. Velkou roli hrají především genetické dispozice, ale také dlouhé stání, životospráva nebo kouření.

Jednou z léčebných metod je skleroterapie. Provádí se ambulantně a téměř bezbolestně. Břetislav Fabián, lékař: „Velmi jemnou jehlou, injekčním roztokem, vpravíme do žíly, ale ne do hlavního kmene, látku, která také tu žílu slepí a uzavře ji. Tělo pak žílu samo vstřebá."

Existují však také jiné možnosti, jak se křečových žil zbavit. Břetislav Fabián, lékař: „Léčba je různorodá. Ta základní je konzervativní. To znamená přikládání elastických bandáží, punčoch. Také se podávají tablety na zvýšení napětí žilní stěny, aby odolávala tlaku v žilním řečišti. Pak je léčba chirurgická, která může být klasická. To znamená, že se hlavní žilní kmen, který je poškozený, vytáhne z těla ven."

Nemocnice se však chystá už od prosince zavést úplně novou a moderní metodu, která má výhody především v rychlém zotavování. Břetislav Fabián, lékař: „Radiofrekvenční ablace, kdy na rozdíl od té klasické metody dojde k tomu, že ta žíla. při zavedení speciálního katetru, se zevnitř radiofrekvenčním vlněním uzavírá. Ta žíla se změní ve vazivový pruh a vstřebá se."

Pacienti, kteří by měli zájem o novou metodu, mohou dostat informace vždy ve středu od 14 do 15 hodin na telefonním čísle uvedeným na vebových stránkách nemocnice.

Oblíbený hrad Štramberk je pro turisty ještě lákavější

Štramberk, 16.9.2014: Správci zříceniny hradu Štramberk na Novojičínsku vytvořili celou řadu novinek, které návštěvníkům prohlídku oblíbené památky ještě více zpříjemní a zatraktivní.

Slezské divadlo Opava zve na operu Cosi fan tutte

Cosi fan tutte – Takové jsou všechny. Wolfgang Amadeus Mozart

Strašidelná večerní prohlídka zámeckého muzea s bílou paní

Město Kravaře zve všechny děti a jejich rodiče na speciální STRAŠIDELNOU VEČERNÍ PROHLÍDKU ZÁMECKÉHO MUZEA S BÍLOU PANÍ.

RED-X FASHION MAKE UP - Zážitek s novou generací kosmetiky

Pavlína Valíčková vizážistika a produktová specialistka představuje společnost RED-X FASHION MAKE UP, která se stala tento rok výrobcem stejnojmenné české dekorativní kosmetiky. Společnost oslovila tým vědeckého výzkumu a ve spolupráci s nimi vytvořila nejnovější mezinárodní technologii vývoje v oblasti HD MAKE UP.
Více článků