infoportály.cz

Internetové noviny Moravskoslezského kraje

REGIONÁLNÍ ZPRÁVY POLAR

Hartaman 2013 na Slezské Hartě

29.05.2013 | Bruntálsko | Bruntál | Ladislav Olejníček

7. ročník soutěže nazvané Hartaman proběhl na přehradě Slezská Harta na Bruntálsku. Sjeli se na něj hasiči z celého Moravskoslezského kraje a polští hasiči Krakova.

Hasiči soutěžili v závodě TFA. Tato zkratka anglických slov znamená česky nejtvrdší hasič přežije. Je to poměrně mladý sport.

Jiří Roller, ředitel závodu: "Vznikl vlastně po roce 2001 po atentátech v Americe na ty Dvojčata."

Celý závod se skládal ze sedmi disciplín. Ty prověří připravenost hasičů naprosto dokonale.

Jiří Roller, ředitel závodu: "Budou roztahovat hadice na délku 50 m, budou bouchat 60 ran kovovým kladivem patnáctikilovým v kovové kleci."

Poté čeká závodníky smotávání dvou padesátimetrových hadic, přenášení dvou třicetikilových závaží na délku padesát metrů a nakonec to nejlepší - vyběhnutí tří set třiatřiceti schodů na vrchol přehradní hráze.

Radim Háša Smažák, hlavní pořadatel: "Tento závod se jmenuje Hartaman podle toho, kde se to koná."

​Letní divadelní škola pro pedagogy v NDM již počtvrté!

Na velmi úspěšnou tradici Letních divadelních škol naváže Národní divadlo moravskoslezské již v úterý 26. srpna 2014, tentokrát v rozsahu dvou dní!

​ADRA rozšiřuje služby na severní Moravě. I díky novému autu

Karviná, 19. srpna 2014: Dnes převzalo Dobrovolnické centrum ADRA Havířov automobil, který využije k poskytování služeb seniorům a zdravotně nebo sociálně znevýhodněným. Na nákup automobilu, který organizace asi nejvíc využije při rozvozu a přerozdělování šatstva, přispěla Nadace ČEZ částkou 100 tisíc korun. V Havířově a Karviné se totiž nově rozběhly takzvané sociální šatníky.

​Akce SALSA PARA TODOS alias Salsa pro všechny

Lucerna Music Bar Praha zve všechny zájemce na workshop salsy s Exotickými tanečníky a kubánskou kapelou. 30. 9. v Lucerna Music Baru.

KRAVAŘSKÝ ODPUST 2014

​Město Kravaře Vás srdečně zve na KRAVAŘSKÝ ODPUST 2014, který se bude konat od čtvrtku 21. srpna do pondělí 25. srpna v areálu „Mezivodky“ v Kravařích.
Více článků